Sienų pelėsio naikinimas

Geg - 19
2017

Sienų pelėsio naikinimas

Sienų pelėsio naikinimas

Pamatėte pelėsį ant pastato vidinių sienų? Pelėsis gali būti ant tapetų, ant dažų ir ant kitaip padengto paviršiaus. Net jeigu jo nematote, pelėsiai gali “sėdėti” gilesniuose sienos sluoksniuose. Dažnai pelėsiai būna matomuose sluoksniuose:

  1. ant dažų;
  2. tapetų.

Štai žemiau yra pateikiamas pavyzdys, kuomet pelėsis būna išsikerojęs ant dažų sluoksnio.

Pelėsis ant sienos, virš plintusų

Be specialių priemonių ir įgūdžių greitai ir efektyviai pašalinti yra sunku. Štai mūsų atliktas šios sienos nuvalymo pavyzdys, kuomet buvo išnaikinta pelėsis.

Pelėsis nuvalytas nuo sienos

Aptariant pelėsį, pastebėta ant tapetų, būtina paminėti tai, kad jis bus ir po tapetais.

Pelėsis ant ir po tapetais

Vaizdas dažniausiai būna ne toks, kokio norėjote turėti šios patalpos viduje. Tačiau, šis vaizdas yra ne tik estetikos gadintojas, tačiau šis reiškinys yra pavojingas taip pat ir žmonių sveikatai.  Žmogaus sveikatai kenkia ne tiek plika akimi matomas gijomis įsiraizgęs pelėsis, o pelėsio sporos, sklandančios ore, kadangi padidėjusios koncentracijos ore šio grybelio sporomis tenka kvėpuoti patalpų viduje. Ypač yra kenksmingas aspergyllus fumigatus. Nors ir šiek tiek mažiau pavojingas sveikatai, tačiau dažniau pasitaikantis Lietuvos būstuose ant sienų ir  juodasis pelėsis (aspergyllus niger). Šių pelėsių pati pavojingiausia liga yra aspergiliozė, galinti pasibaigti net mirtimi. Tačiau apskritai visų pelėsių, augančių patalpų viduje, paididėjusios sporų koncentracijos ore reikėtų vengti.

Tokiais atvejais yra būtina pašalintu pelėsio kūną nuo sienos tam, kad jis nebeskleistų patalpų ore sveikatai pavojingų sporų. Tam reikia ne tik fiziškai (chemiškai ir mechaniškai) panaikinti pelėsį, visos eilės ant sienos drėgnumo mažinimo priemonių, temperatūros ir vėdinimo  Tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, kad  Todėl sienų pelėsio naikinimas yra procesas, reikalaujantis specialių įrankių ir priemonių. Tokiam procesui yra geriausia samdytis pelėsio naikinimo specialistus, kuriems sienų pelėsio naikinimas yra profesinė veikla, įprastas užsiėmimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *