Pelėsiai vonioje ir kitur – jūsų sveikatai kenksmingi grybai

Rgs - 21
2017

Pelėsiai vonioje ir kitur – jūsų sveikatai kenksmingi grybai

Pelėsiai vonioje gali sukelti nemalonius jausmus kiekvienam. Namuose jie dažniausiai atsiranda dėl drėgmės, ir pažeidžia kambario sienas ar plyteles. Skirtingomis stadijomis apnašų paplitimas skiriasi, ir kiekvieną kartą priemonės kovoti su šiais grybais gali būti įvairūs. Deja, vanduo nepašalina pelėsių, taigi kiekvieną kartą reikalingos vis kitos valančios priemonės. Nors kova su šiais mikroorganizmais atima daug jėgų, pašalinti pelėsius yra tikrai įmanoma, ir būtinai reikalinga, kadangi juodieji pelėsiai išskiria žmogaus kvėpavimo sistemai kenksmingas medžiagas.

Viena iš juodojo pelėsio vonioje atsiradimo priežastis – blogai vėdinama patalpa. Kartais uždarame kambaryje, kur yra daug drėgmės, yra tiek pažeistos sienos, jog reikia būtinai kreiptis į specialistus dėl valymo. Kokybiškas patalpos valymas yra užtikrinamas specialių tarnybų, kurios darbuotojai įvertina pažeidimo lygį ir paskiria plovimui atitinkamas priemones.

Jeigu nusprendžiame valytis nuo pelėsių sienas savarankiškai, tuomet yra patartina profilaktiškai apdoroti sienas priemonėmis bent du kartus. Kovai su grybu tinka namuose pagamintas tirpalas. Jam reikalingi šimtas gramų varinio kiparoso, kurie išskaidomi dešimtyje litrų vandens. Jeigu pelėsiai yra pažeidę plytelių tarpus, rekomenduojama maišyti 50/50, užtepti ant plytelių ir palaikyti penkias minutes. Po to reikia būtinai nuplauti tirpalą vandeniu, trinti specialiomis priemonėmis.

Yra rekomenduojama visiems, kurie nori šalinti pelėsinį grybą savarankiškai pasitikėti tik profesionaliomis priemonėmis. Beje, jos yra skirtingos – profilaktikai ir šalinimui, būtina pasirinkti teisingą variantą.

Labai svarbu dėvėti apsauginę kaukę ir pirštines, kai yra šalinamos pelėsių apnašos! Ne tik vario kiparosas, bet ir jo paveiktas grybas išskiria labai kenksmingus mikroorganizmus, taigi būtina saugoti odą ir kvėpavimo takus.

Svarbu yra bet kokiu atveju užkirsti kelią grybo patekimui į jūsų organizmą. Kitaip gali prireikti gydytojo, arba netgi greitosios pagalbos.

Taigi jeigu nėra noro susidurti su šiais sunkumais grybo šalinimo metu, geriausia yra kreiptis į profesionalus. O profilaktikai ir atsiradimo užkirtimui rekomenduojama įsteigti geresnę ventiliacinę sistemą ir laikas nuo laiko tepti apsauginį specialios priemonės sluoksnį ant vonios kambario sienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *