Pelėsiai – pavojingi grybai, kuriuos pamirštame išvalyti

Lap - 25
2017

Pelėsiai – pavojingi grybai, kuriuos pamirštame išvalyti

Pelėsiai jūsų namuose gali sugriauti puikią atmosferą namuose. Jie ne tik gadina kvapą, bet ir apsunkina kvėpavimą bei trukdo atsipalaiduoti po sunkios dienos duše. Vonios kambarys atsiradus šiems grybams pavirsta į plytelėmis apklijuotą purviną erdvę, kurią išvalyti tikrai prireiks profesionalų pagalbos.
Jurgis Mavronis nenorėjo kviestis specialistų ir pats nusprendė išvalyti grybus ant vonios sienos actu. Užsidirbo apsideginimus ir kvėpavimo takų problemas. Vargšui Jurgiui atėjo į pagalbą profesionalai. Per kelias valandas jie susidorojo su pelėsiais, o Jurgis galėjo džiaugtis švaria vonia ir nepriekaištingu dušu.
Deja, ne visuomet profesionalai atvyksta laiku. Jonui Kaveliui panašus atvejis baigėsi tuo, kad visos plytelės nukrito jas plovus stipriu tirpalu, kurį vyras pats pasigamino namuose. Nebūtina pradėti kovoti su pelėsiu savarankiškai – pakanka kreiptis į profesionalus. Nemalonu, bet pamoka visiems, kas nori pats išsivalyti grybus iš vonios.
Štai Irutė apsidegino rankas degiuoju skysčiu, kuriuo nusprendė valyti pelėsį. Jos rankos virto kruvinomis ir dėmėtomis, kai ji išpylė tirpalą ant savo delnų. Be abejo, nutiko tai netyčia, bet ar verta rizikuoti? Geriau leisti padirbėti profesionalams.
Jonas Kavelis nusprendė padaryti nuotrauką iš prieš tai pelėsio apgaubto kambario. Ne tik plytelių šonai pajuodavo, tačiau juodavo ir kampai. Praustis tokiame duše nesinorėjo, kuriame net vanduo atrodė smirdantis, nors iš tikrųjų kvapą skleidė grybas.
Irutės darbai baigėsi pas gydytoją, kuris griežtai pareikalavo įspėti visus namiškius daugiau taip nedaryti, o Irutei išrašyti vaistų. Dėkui Dievui, ji šiuo metu yra sveika, o jos vonia blizga – profesionalai padėjo moteriai. Jie atsikratė grybo: padarė specialų valymą, naudodamiesi tam skirtomis priemonėmis.
Beje, jei jums pavyko patiems atsikratyti pelėsio – nedžiūgaukite, jis sugrįš, nes paviršiai nėra apdoroti specialiais chemikalais. Profesionalai tuo tarpu užkerta kelią pakartotiniam grybo atsiradimui, o sienos pasidaro gražios ir slidžios, be jokio nemalonaus kvapo.
Taigi kitą kartą tikrai verta susimąstyti, ar daryti vonios kambario valymą pačiam, juk gali baigtis kaip šiems žmonėms. Jurgis ligoninėje praleido dvi savaites, jis nebegali rūkyti ir ilgai būti uždarose patalpose. Irutė pasveiko, bet rankos yra pažeistos, pabalusios ir nejautrios. O Jonas susimokėjo už remontą vonioje. Daugiau tirpalų jis nesigamina, o jam ir nereikia. Grybai nebesugrįš, tik gaila sumokėtų už remontą pinigų.
Geriau šį valymą patikėti profesionalams, o pinigus sutaupyti – kam nereikalingi gražūs rūbai, sveiki plaučiai ir švelnūs delnai?
Kreipkitės į įmones, užsiimančias pelėsinio grybo valymu nedelsiant, jeigu:
– pajautėte nemalonų kvapą vonioje
– žinote, kad jūsų ventiliacija veikia nepakankamai gerai
– ant sienos atsirado juodų, baltų arba žalsvai-pilkšvų dėmių.
Mūsų įmonė jūsų nenuvils. Apsaugosime jūsų rankas, plaučius ir padėsime sutaupyti pinigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *