Kaip išnaikinti pelėsį visam laikui?

Geg - 19
2017

Kaip išnaikinti pelėsį visam laikui?

Kaip  išnaikinti pelėsį visam laikui?

Šiame straipsnyje aptariama tai, kaip išnaikinti pelėsį savo aplinkoje aptariant pelėsiui (ne)palankias sąlygas ir pelėsio naikinimo kompleksiškumą. Pirmiausiai atkreiptinas dėmesys į tai, kad pelėsiai mėgsta drėgmę, bent jau pliusinę temperatūrą ir rūgštinę terpę. Jie minta angliavandeniais, esančiais statybos medžiagose. Todėl jie formuojasi drėgnose, šiltose ir per mažai vėdinamose patalpose. Pelėsiai sugeba augti ant bet kokios organinės ir neorganinės medžiagos . Tačiau tam, kad jie vėl neatsirastų, neplistų, reikia nesudaryti pelėsiui tinkamos temperatūros. Šiuo metu yra gaminamos ir statybinės medžiagos, kurios nekaupia savyje drėgmės, neturi angliavandenių (kuriais maitinasi pelėsis).

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad pelėsis yra gyvas organizmas, kuris jis jam palankiose sąlygose auga. Pelėsis, kaip bet koks gyvas organizmas gali būti paveikiamas mechaniškai kinetine energija, šiuolaikinėmis cheminėmis priemonėmis. jam gali būti sudaromas gyvavimo (ne)palankios sąlygos. Dažnas gyvas organizmas turi tam tikrą apsaugą nuo jam nepalankios kinetinės jėgos. O gyvas pelėsis, veikiamas mechaninės jėgos, skleidžia pavojingas žmogaus sveikatai sporas į aplinką, todėl būtina atkreipti dėmesį į tai kad žmogus, bandydamas krapštyti, gremžti, draskyti ar kitaip veikti plika mechanine jėga pelėsį rizikuoja savo sveikata. Be to, paskleistos pelėsio sporos, patekusios į pelėsio augimui palankią aplinką, gali auginti pelėsių kolonijas.  Cheminės priemonės gali pašalinti pelėsio gyvavimo požymius ir neleisti pelėsio sporos auginti pelėsių kolonijas. Tačiau tos cheminės medžiagos, kurios gali pašalinti pelėsio gyvavimo požymius, taip pat yra pavojingos ir žmogaus gyvybinėms funkcijoms. Taigi, su cheminėmis priemonėmis, naikinančiomis pelėsį, patartina žmogui elgtis atsargiai.
O tam, kad pelėsio augimo patalpose (kuriose būna ir turėtų būti žmonės) problema būtų išspręsta, reikalingas ne tik pelėsio kolonijų mechaninis pašalinimas, cheminio pobūdžio naikinimas ir prevencinės apsaugos uždėjimas, būtina nesudaryti sąlygų pelėsiams toliau vystytis. Kiekvienas gyvas organizmas randa sau tinkamiausią aplinką. Tiek žmogus, tiek ir pelėsis, taip pat geriausiai egzistuoja tam tikroje aplinkoje. Susidarius pelėsiui ir žmogui tinkamoms sąlygoms abi gyvų organizmų rūšys egzistuoja viena šalia kitos. Tačiau žmogui pelėsis gyvavimas šalia dažnai kelia diskomfortą. Tačiau galima sukurti tokią aplinką, kurioje pelėsis negalės vešėti, tačiau žmogui gyvenimo sąlygos bus pakankamai komfortabilios. Tokių sąlygų sukūrimas reikalauja daug žinių, įgūdžių, finansinių ir laiko resursų.

Taigi atsakant į išsikeltą klausimą “kaip išnaikinti pelėsį?” verta pažymėti, kad reikia ne tik pašalinti plika akimi matomas pelėsio kolonijas, tačiau dar ir pastoviai sudaryti netinkamas sąlygas ir vėl augti pelėsio kolonijoms. Pelėsis naikinamas suderintomis cheminėmis ir mechaninėmis priemonėmis. O tam, kad pelėsis neatsinaujintų yra būtina suderinti vandens nutekėjimo, vėdinimo ir šildymo sistemos. Be to, patalpų statybai turi būti parenkamos tinkamos statybinės medžiagos. Turi būti palaikoma žmogui sveika, tačiau pelėsių veisimuisi nepalanki aplinka. Buitinėmis sąlygomis išnaikinti pėlėsį yra pakankamai sudėtinga, tačiau jau galima pasitelkti į pagalbą profesionalius pelėsio naikintojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *